ESG tanácsadó részismereti képzés
A képzésről:
A képzés tananyaga átfedést mutat az „ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzési szak ” tantárgyaival, így a „ESG tanácsadó részismereti képzésre” jelentkezők gyakorlatilag az „ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzésen” kezdik meg tanulmányaikat és teljesítik tantárgyi kötelezettségeiket.
A részismereti képzés végén a képzést elvégző hallgatók mikrotanúsítványt kapnak, ami mely az ESG tanácsadóként való működés egyik feltétele. Az ESG tanácsadói működés törvényi keretrendszeréről és további feltételeiről a 29/2024. (VIII. 8.) NGM rendeletben olvashat részletesebben.
Amennyiben a képzésen résztvevők leteszik a záróvizsgát is, a mikrotanúsítvány mellett ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó oklevelet is szereznek.
Tantárgy témakörök
- ESG és Fenttarthatósági Keretrendszerek
- Társadalmi fejlődés és vállalati etika
- ESG Alapok és Jogi Compliance
- Digitális Technológiák és Energetikai Megoldások az ESG Keretrendszerben
Tantárgy |
---|
ESG és Fenttarthatósági Keretrendszerek |
Fenntarthatósági alapismeretek |
ESG alapok I. |
Környezetvédelmi ismeretek |
Nemzetközi ESG Keretrendszerek és szabványok jelentéstételi folyamatban |
Klímaváltozás |
Társadalmi fejlődés és vállalati etika |
Társadalmi ismeretek |
Vállalati integritás, compliance ismeretek |
ESG Alapok és Jogi Compliance |
ESG alapok II. |
GDPR |
Szociális jog |
Digitális Technológiák és Energetikai Megoldások az ESG Keretrendszerben |
Digitális ESG |
Energetikai ESG gyakorlat |
Környezetirányítási és vállalatirányítási rendszerek, mint az ESG és a fenntarthatóság támogatói |
Fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló elemzése |
Szakmai gyakorlat |
A képzés tervezett kezdete: 2025. február.
A képzés önköltséges, díja: 600.000 Ft / képzés
Oktatás folyamata:
A zárt rendszerű távoktatási rendszerben található elektronikus tananyagok segítségével hallgatóink önállóan tanulhatnak. Az egyéni tempóhoz igazodó tanulás nagyfokú rugalmasságot biztosít, és hozzájárul ahhoz, hogy tanulásra fordított idejüket maguk osszák be. A legalább egy hónapos gyakorlat is alapkövetelmény.
Mi az az ESG?!
Képzeljünk el egy olyan világot, ahol a vállalatok jövője nem csupán a jelenlegi piaci trendek mentén formálódik, hanem mélyebb, átfogóbb értékek határozzák meg. A klímaváltozás, a társadalmi felelősségvállalás és a vállalatirányítás kérdései már nem csupán marginális témák - ezek a tényezők alapvetően befolyásolják az üzleti élet fejlődését és hosszú távú fenntarthatóságát.
Az ESG, azaz a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok, nem újkeletű fogalmak. Az iparosodás korától kezdve a gazdasági növekedés számos előnye mellett megjelentek olyan kihívások is, amelyek rámutattak arra, hogy a vállalatoknak figyelembe kell venniük a tevékenységük szélesebb körű hatásait. A 20. század végére ez a felismerés egyértelművé vált: a hosszú távú siker titka nem más, mint az átláthatóság, a felelősség és a fenntarthatóság iránti elkötelezettség.
Ma már egyértelmű, hogy a vállalatok számára az ESG nem csak kockázatkezelést jelent. Azok, akik komolyan veszik ezeket az értékeket, egyúttal lehetőséget teremtenek az innovációra, a vezetésre és egy jobb, fenntarthatóbb jövő építésére.
Az ESG elvek alkalmazása nem csupán a befektetők, hanem a vásárlók és a munkavállalók számára is egyre fontosabbá válik. Azok a cégek, amelyek következetesen integrálják az ESG szempontokat a működésükbe, már most is élvezik ennek az elkötelezettségnek az előnyeit: nyereségesség, piaci bizalom és innováció terén is kiemelkednek.
Tájékoztató anyagunk arra hivatott, hogy bevezesse Önt az ESG világába, és rávilágítson arra, hogyan formálhatjuk együtt a gazdaságot egy fenntarthatóbb jövő érdekében.
ESG tanácsadó részismereti képzés
A részismereti képzés végén a képzést elvégző hallgatók mikrotanúsítványt kapnak, ami mely az ESG tanácsadóként való működés egyik feltétele
ESG törvény összefoglalása / lefordítása
A 2023. évi CVIII. törvény célja, hogy elősegítse a fenntartható finanszírozást és a felelős vállalati működést Magyarországon.
ESG Tudástár
A fenntarthatósági előírások sokak számára nehezen érthetők. Az alábbi kisokossal szeretnénk megkönnyíteni a dolgát, hogy Ön is könnyen eligazodjon a szövegekben.
ESG Határidők
Az ESG magyar szabályozásával kapcsolatos fontosabb határidők és kötelezettségek a fenntarthatósági jelentéstételhez és megfeleléshez kapcsolódnak, amelyek az Európai Unió irányelveit és a magyar jogszabályokat követik.
Új ESG ajánlás előkészítését jelentette be az MNB
A Magyar Nemzeti Bank új ESG ajánlás előkészítését jelentette be a svájci Point Zero Fórumon. A háromnapos rendezvény célja a pénzügyi szolgáltatások technológiai és stratégiai fókuszú fejlődésének elősegítése.
Megvannak az ESG-törvény részletszabályai
Az ESG-törvény részletszabályairól tartott előadást Molnár Csaba Gábor, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának ESG vezetője a Sustainable World 2024 konferencia délelőtti előadásai során.
TE & az ESG - válaszd a felelős befektetéseket egy élhetőbb jövőért
Az ESG nem csupán egy divatos kifejezés: a fenntarthatósági mutatók manapság valóban kulcsfontosságúak számos vállalat számára. De mit jelentenek ezek pontosan & hogyan tudod támogatni magánemberként az ezen irányelveket követő vállalatokat? Például felelős befektésekkel!